سرخه آنلاین
گردهمایی فعالان سرخه ای در فضای مجازی
درباره وبلاگ


جستجوی کلمه "سرخه" در موتورهای جستجوگر اینترنتی نتایج قابل توجهی ارائه نمی دهد. پیشنهاد ما گردهمایی "فعالان سرخه ای در فضای مجازی" برای شناخت و معرفی "سرخه" است.
ارسال مطالب به:
e.sorkheh@gmail.com
سامانه پیامکی:
30004855000155

مدیر وبلاگ : ای سورج(e.soraj)
نظرسنجی
به نظر شما راه اندازی سایت در خصوص کدام موضوع،اولویت دارد؟

درود خدمت همشهریان عزیز
 
زیاد دوست ندارم حاشیه برم میرم سر اصل مطلب؛
 از اونجایی که دیدم وبلاگ و دوستان تلاش خوبی دارن گفتم میتونیم به جای وبلاگ یک سایت داشته باشیم و کمی جامع تر و با دسته بندی بهتر فعالیت کنیم. بنده سایت sorajan.com که قبلا فعال بود رو مجدد فعال کردم و دارم تلاش میکنم تا امکانات مورد نیازو فراهم کنم.
از دوستانی که تو زمینه طراحی سایت برنامه نویسی مخصوصا php تخصص دارن دعوت به همکاری میشه 
و اما مسابقه؛ ما نیاز به یک لوگو داریم برای سایت. لطفا طرحاتونو تو قسمت نظرات ارسال کنید.به کسانی که طرحشون انتخاب بشه و استفاده بشه یک هدیه ناقابل بنده اهدا میکنم .
تو این سایت تمام مطالب دسته بندی شده و اگر استقبال خوب باشه، گالری عکس و چت انلاین هم بهش اضافه میکنم. منتظر نظرات شما هستم...
سربلندو پیروز باشید
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :

کوله بار:

جناب سرهنگ حسن فریدون جانشین محترم سپاه قائم آل محمد (عج) و رئیس ستاد راهیا ن نور استان در خصوص اعزام زائر در راهیان نور دانش آموزی گفتند که این سپاه در مرحله اول به تعداد 3400 نفر دانش آموز پسر را جهت بازدید از مناطق عملیاتی جنوب اعزام می نماید تا این عزیزان هر چه بیشتر با فرهنگ جبهه ،شهادت و ایثار آشنا و ان شاء ا... به بصیرت این عزیزان هر چه بیشتر افزوده و آینده سازان قدرتمندی برای این انقلاب گردند.

جناب سرهنگ فریدون نیز یکی دیگر از افتخارات شهر ما "سرخه" می باشد.

نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، مشاهیر:علما، دانشمندان،فرهیختگان و نخبگان(قدیم و معاصر)، 
برچسب ها :

برای ایجاد ارتباط نزدیک تر با همشهریان فعال سرخه ای در فضای مجازی و در راستای شناخت و معرفی توانمندیهای وبلاگ نویسان شهرمان، مصاحبه ای به صورت غیر حضوری طراحی  و برای ایشان ارسال شده که پاسخ های رسیده به مرور در وبلاگ درج می گردد.

-ذکر این نکته ضروریست که لحن عامیانه سوالات فقط برای نزدیکتر شدن ارتباط ،طراحی شده است و قصد هیچگونه اسائه ادبی نبوده است...
 ******************************
نام وبلاگ  : بیاد شهید علی اصغر كلامی
نویسنده وبلاگ: علیرضا كلامی

سلام به همشهری عزیزم...
یه شرح حال از خودت بگو و بگو از کی وبلاگ نویس شدی ؟ كوچیك همه شما ؛ حدودا دو سالی هست كه وارد این فضای نسبتا تخصصی شدم  . البته راه اندازی وبلاگ كار خیلی سختی نیست  ؛ تداومش مهمه...


ادامه مصاحبه


نوع مطلب : اماکن،مراسمات،مردمان و ...(فیلم،عکس،نوشته)، 
برچسب ها :

Abdoulhossein Fereidoon

·       B.S, Iran  Shiraz University

 

·       M.Sc, Iran University of Science and Technology

·        

·       PhD , Czech Technical University


نوع مطلب : مشاهیر:علما، دانشمندان،فرهیختگان و نخبگان(قدیم و معاصر)، 
برچسب ها :


افزایش امنیت عمومی حضور پرشور مردم در انتخابات را به دنبال دارد

سمنان - مدیركل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان افزایش امنیت عمومی را زمینه ای برای حضور گسترده مردم در انتخابات امسال دانست.

افزایش امنیت عمومی حضور پرشور مردم در انتخابات را به دنبال دارد

'حسن اسلامی راد' روز دوشنبه در نشست كمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت استان سمنان، با اشاره به لزوم مشاركت حداكثری مردم در انتخابات تهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، بر افزایش امنیت عمومی با تلاش دست اندركاران آن تاكید كرد.

وی گفت: با تقویت امنیت عمومی و ایجاد جو اعتماد و اطمینان شهروندان نسبت به مسوولین نظام می توان شاهد حضور پرشور مردم پای صندوقهای رای شد.

وی تحقق امنیت عمومی را در گرو مقابله موثر با جرائم، عوامل ناامنی به ویژه جلوگیری از وقوع سرقت، افزایش كشفیات، تعامل و همكاری مردم و همچنین تلاش روزافزون دستگاه های اجرایی دانست.ك/1

  خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30720252
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :


عصر پنجشنبه حدودایک ساعت بعدازنمازمغرب وعشاء مورخ 24/9/90جلسه هیئت با حضور تعدادی ازهمشهریان برگزار گردید.

قبل از شروع مراسم هیئت در خصوص خرید سیستم صوتی (بلندگو) وتابلو جدیدو پرچم با همشهریان مطرح گردیدکه مورد موافقت حضارقرارگرفت وهمه عزیزان حاضر، بانی این امرخیرشدندو قرار بر این شد مبالغ بانیان خیرجمع آوری گرددکه مسئولیت جمع آوری مبالغ به عهده ریاست محترم صندوق جناب آقای ادهم می باشدتادر اسرع وقت نسبت به تهیه و خرید موارد مذکوراقدام گردد.ادامه صورتجلسه


نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :

بعد حمد خالق دادار بی مثل و شریک

تاج بخش خسروان و پادشاهان ملیک

فاعلاتن،فاعلاتن ،فاعلاتن، فاعلان

خیز از جا و بخوان بحر رمل ای مرد نیک

چُش ،چشم وآل، می باشد دهان ولُوُشهِ ، لب

نام کوزه دان ،کاُویز ونام دیزی دان ،پیلیگادامه شعر


نوع مطلب : ادبیات و فرهنگ عامه:گویش،ضرب المثل،داستان، 
برچسب ها :

مسجدجامع ومسجدچهل ستون: مربوط به دوره صفوی - دوره زند است و در سرخه، خیابان محرم واقع شده و این اثر در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۷۸ با شمارهٔ ثبت ۲۳۲۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد امام هادی سرخه: مربوط به دوره قاجار است و در سمنان، محله کلان سرخه واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ آذر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۴۳۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد امام حسین (ع):مربوط به اواخر دوره قاجار است و در سرخه، محله قدیمی بیرون دژ واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۵۶۵۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

یخچال حاج‌اسدالله عزیزی (سرخه): مربوط به دوره قاجار است و در سرخه، ورودی شرقی شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۵۸۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

آب انبار سرخه: مربوط به دوره قاجار است و در سمنان، شهر سرخه محله بیرون دژ واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ آذر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۴۳۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

بقعه پیر غریب: مربوط به دوره قبل ازقاجار است و در سرخه، ابتدای ورودی شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۵۸۲۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.[

آسیاب چهارم (حاج وردی): مربوط به دوره قاجار است و در سرخه، شمال شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۵۸۳۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

محوطه اسپی تپه: مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است و در شهرستان سمنان، بخش سرخه، روستای لاسجرد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۹۵۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

حمام بیرون دژسرخه: مربوط به اوایل دوره قاجار است و در سمنان، محله بیرون دژ سرخه، کنار مسجد چهلستون واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ آذر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۴۲۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

منبع:دانشنامه آزاد ویکی پدیا

نوع مطلب : میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، تاریخ شهر و جغرافیای آن، 
برچسب ها : آثار به ثبت ملی رسیده سرخه،
یکشنبه 27 آذر 1390 :: نویسنده : ای سورج(e.soraj)
  عرض تبریکتاریخ اطلاعیه :  27/09/90
کسب رتبه اول کنکور سراسری 1390 در استان و رتبه اول قبولی دانش آموزان دوره راهنمایی تحصیلی در سال تحصیلی 90-89 را به همه دانش آموزان ، معلمان و فرهنگیان فرهیخته منطقه سرخه تبریک می گوئیم
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :

جدول مقایسه ای درصد قبولی خرداد ، مرداد و شهریور ماه سال تحصیلی 90-89 که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان منتشر شده ، نشان می دهد که منطقه سرخه رتبه اول قبولی را در سطح استان به خود اختصاص داده استبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش سرخه ، ۹۸/۹۸ درصد دانش آموزان پایه اول و دوم و سوم دوره راهنمایی تحصیلی منطقه سرخه در سال تحصیلی ۹۰-۸۹ قبول شده اند . این در حالی است میانگین استانی ۲۸/۹۵ درصد است .

بختیاری ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه با ابراز خرسندی از این موفقیت بزرگ تاکید کرد ، انشااله با پشتکار و همتی که در دانش آموزان و همکاران خود در منطقه سرخه سراغ داریم این موفقیت در سالهای آتی نیز تکرار شود .

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه با اشاره به کسب رتبه هشتم استان در سال تحصیلی ۸۹-۸۸ این حرکت بزرگ را مرهون تلاشهای دلسوزانه و خالصانه مدیران و معلمان منطقه دانست .


منبع خبر :   روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :
یکشنبه 27 آذر 1390 :: نویسنده : ای سورج(e.soraj)
برای چندمین سال پیاپی

منطقه سرخه مقام اول کنکور سراسری 90 را در استان سمنان به خود اختصاص داد.


به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه  ،  ۵۲/۷۷ درصد قبولی نهایی شرکت کنندگان کنکور سراسری سال ۱۳۹۰ می باشد که از میانگین استان که ۰۷/۶۳ درصد است ۸۲/۱۳درصد بیشتر می باشد.
قابل ذکر است از این تعداد ۹۲/۸۵ درصد را خانمها و ۲۴/۶۷ درصد را آقایان تشکیل می دهند .
بختیاری رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه با تبریک این موفقیت بزرگ به دانش آموزان و فرهنگیان منطقه ، آنرا مرهون تلاشهای بی دریغ همکاران فرهنگی خود در سطح مدارس دانست  ، و از متولیان امر خواستند با برنامه ریزی دقیق و منسجم زمینه ارتقای کمی و کیفی این موفقیتها را در سال آتی نیز فراهم آورند.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه با ابراز رضایت از برنامه های در دست اقدام تأکید کرد ، اگر حرکت به سمت هدف با پیگیری مجدانه و برنامه محور صورت بپذیرد یقیناً موفقیت های آینده چشمگیرتر خواهند بود.

منبع خبر :   روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :
طی مراسمی با حضور رئیس اداره اموزش و پرورش سرخه و جمعی از کارشناسان در ششمین روز از هفته پژوهش زنگ پژوهش و فناوری در مجتمع آموزشی و پرورشی بصیرت نواخته شد.منبع خبر :   روابط عمومی اداره اموزش و پرورش منطقه سرخه
نوع مطلب : اخبار(e.soraj)، 
برچسب ها :

« از این زیر زمین به اون زیر زمین، از این مسجد به اون مسجد، آخرش هم معلوم نیست چی می‌شه، عاقبت تو رو خدا به خیر کنه! ».
گفت:« مادر! اگه آقای احسانی اومد بگو به بچه‌ها خبر بده بیان مسجد جامع، آخه قراره کلاس قرآن برگزار بشه. » آن بنده خدا سر کلاس به شاگردانش خبر داده بود. خواستم چیزی بگویم، اما منتظر نماند.
با رفتن او، دلم شور زد. گفتم:« داوود! بیا ببین برادرت کجا رفته، نکنه مأمورهای ساواک دوباره گیرش بیارن، این دفعه دیگه ولش نمی‌کنن! ».
برای دادن کتابهایی که از تهران خریده بود، به پایگاه رفت. یک فیلم جدید هم گرفته بود تا در مسجد برای مردم نشان دهد. اینها را وقتی داوود داشت کفش خود را واکس می‌زد گفت.
گفتم:« چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامه. خودش زن و بچه داره، توی مغازه به سختی کار می‌کنه، پولهاش رو این طوری خرج می‌کنه؟ ».
گفت:« مادر! به خاطر همین کارهاست که شیخ عباس صداش می‌زنن. نظرش اینه که برای دفاع از امام باید هر کاری می‌تونیم بکنیم، چه دادن مال باشه یا جان، باید این کار رو ادامه بدیم. ».
برگرفته از خاطرات مادر شهید


ادامه خاطرات


نوع مطلب : شهدا و ایثارگران سرخه:قبل از انقلاب،دفاع مقدس و بعد از آن، 
برچسب ها :
دستباف ها: مردمان این سرزمین پارچه های مورد نیاز خویش را با دست های هنر آفرین خود تهیه می کردند که از نظر تنوع رنگ، نقش، طرح و شیوه های بافت شگفت انگیز بود. دستبافی شامل تولید پرده های سنتی و هنری و حوله و شال گردن و پارچه های متقال زیر ساخت قلمکار است که در استان رایج است. علاوه برآن جاجیم، چادر شب، پلاس و چوفا (چوخا) که عمدتاً توسط روستائیان و عشایر تولید می شود، از دیگر صنایع دست باف مردم استان است. ماهانه مقادیر قابل توجه ای از این تولیدات به استان های دیگر و مراکز ارسال می شود. شهرستان سمنان به ویژه سرخه،  مهدی شهر، فولاد محله و روستاهای شهرستان دامغان و روستاهای بسطام از مراکز تولیدات جاجیمچه و دستباف استان به شمار می روند.
http://www.ichto.ir/Default.aspx?tabid=700
نوع مطلب : میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، 
برچسب ها :


( کل صفحات : 2 )    1   2